Keramika

Náš keramický kroužek je rozdělen do dvou skupin.

S  I. skupinou se scházíme každé pondělí a navštěvuje ji 12 dětí ze druhých tříd -  Terka Šagátová, Karča Ďurneková, Míša Dobřecká, Dáda Bazsová, Rozálka Janečková, Kristýnka Vaňková, Verča Kohoutová, Elča Jedličková, Vali Onderková, Sára Zbořilová, Verča Bergmannová, Violka Vojvodíková a tři děti ze čtvrtých tříd - Lucka Machalová, Silva Šugarová a Míša Vichrová.

II. skupina se schází každé úterý a navštěvuje ji 6 dětí ze čtvrtých tříd - Dorotka Bílá, Zuzka Čechová, Nikča Baniková, Sofča Phamová, Domča Rácová, Míša Kičinová, dále Terka Klemová z páté třídy a 4 holky ze semých tříd - Kája Klemová, Nikola Kubů, Majda Ráková a Katka Kavalová.

 

Letošní rok jsme zahájili výrobou misek, váziček a obrázků s přírodními motivy, na které jsme místo glazur použili burel a fepren.

 

Dalšími výrobky byly kulaté vázy s různými otvory, které jsme využili na suché květy, nebo jako tužkovníky. Na ty jsme použili glazuru se speciálními efekty.

 

Zúčastnili jsme se soutěže na SVČ Gurťjevova na téma Auta v akci. Všechny děti vyrobily své vlastní Auto snů, se kterým se soutěže zúčastnily. V kategorii pro I. stupeň ZŠ se umístila Verča Bergmannová, a to na 2.místě a Nikča Baniková na 3. místě.

 

Poté jsme vyráběli strašidla na Halloween.

 

 

Dalším výrobkem byl svícen na štědrovečerní stůl v podobě anděla.

 

       

   

 

 

 

Před Vánoci jsme si pak ještě vyrobili mísu na ovoce ve tvaru kapra.

     

 

 

 

Po Vánocích jsme se pustili do šňůrkové metody a vyráběli jsme zvonek s hlavou tatínka, který jsme dozdobili různými doplňky.

 

Další týden jsme si pak vyrobili i zvonek s hlavou maminky.

 

Pokračovali jsme ve šňůrkové technice a každý si vytvořil svou vázu.

 

Po šňůrkové technice jsme se pustili do modelování figur. Vysvětlili jsme si, jak funguje pohybový aparát našeho těla. Vyrobili jsme dvě figury v ležící poloze, které se vzájemně doplňovaly.

 

Protože se blíží čas Velikonoc, vyráběli jsme velikonoční obrázek na pověšení ve tvaru vejce, s motivem slepice a kuřátek.

 

 

Připravili jsme si i výrobek na Den matek, a to obrázek ve tvaru sluníčka, do kterého vložíme naše fotografie.

 

Dalším svátkem, který se blíží, je Pálení čarodějnic. Proto jsme vyráběli figury čarodějnic. Vyrobili jsme je z jednotlivých částí, které jsme poté propojili gumovou šňůrou.

 

Poté jsme se pustili do výroby keramických krabů, které jsme vytvořili z jednotlivých součástek, které jsme propojili drátkem.